DeníčekSkalní lezení

Helfštýn-Lidečko

photo_iconNastal další prodloužený víkend na který jsem tentokrát jel a na který jsem se velmi těšil. Cílem byl Helfštýn a večerní přednáška o Antarktidě takže den byl naplánovan velmi bohatě. V sobotu ráno přijel promě Žaba s Lukášem a hurá na skály. Cestou jsme v Olmiku vyzvedli Gintra s Maki a za chvíli jsme byli na místě.

Vybrali jsme si skalní oblast s názvem Bezejména ( druhá plotna) a plotny to teda byly perfektní. Padlo mnoho cest, přijel i Venca a také Lomi s Olčou. Všichni jsme tahali i lezli na druhého různé cesty. Žaba natáhl cestu Nedělní za 5 Ondra i Venca lezli na druhého. Lukáš ji taky tahal já zas na druhého. Další cesty byly Pavlova za 6+ a Šikmá za 5+, která byla obzvlášť hezká. Žaba je tahal a to velmi dobře a Venca s Ondrou zase na druhého. Já jsem tahal taky cestu s názvem Šikmá za 5+ i Lukáš ji tahal. Trochu jsem se vní zapotil, ale jinak byla velmi hezká. Tahal jsem i cestu Variantu nedělní za 5. Lukáš tahal ještě cesty Nedělní za 5, Pavlovu za 6+ a Pískařskoui za 5+. Já jsem je taky lezl. Cesty to byly všechný moc hezké, byly tam perfektní chyty i stupy velmi dobře jsem si za lozil. Lomi i natáhl cestu Vánoční za 4. Olča taky vylezla cestu na druhého akorát už nevím jak se jmenovala bylo nás tam moc i mnoho cest padlo. Jako vrchol dne než už byla tma byla cesta Pravá varianta Pochlebníka za 7+, kterou tahal Venca i Žaba tahal, ale už přesně nevím jak to dopadlo tuším, ale, že ji natáhl, ale z odsedama. Ondra na druhého.

Byl tedy večer a tak jsme odjeli do Odry na přednášku o Antarktidě, která byla velmi zajímavá, ale dlouhá dokonce jsem si při ní chvíli podřimal. Padl verdyk přesun vnoci do Lídečka na písky.

Ráno jsme se probudili do deštívého dne a počasí nevypadalo na neděli moc dobře. Zašel jsem s Lukesem do našeho známeho motorestu na snídani, která byla velmi vidatná. Vzápětí ze svých vyhřátých spacáku dorazili i ostatní na snídani a přemýšlelo se co s načatým deštivým dnem. Chvilemi nepršelo a tak jsme se vidali na obhlídku skal. Já jsem se s Lukesem rozhodl, že se půjdem přes les projít k Lačnovským skalám a ostatní se rozhodli, že skusí z druhé strany , kde bylo více stromů a kde déšť moc nepronikal boldrovat.

Vyplatilo se boldrovat nalezli tam několik suchých kamenů a boulderových problému. Kluci si zašli pro bouldermatku a šli na věc. No a já jak jsem se už zmiňoval vydal jsem se s Lukášem na obhlídku nových skal. Cesta to byla dlouhá a klikatá, ale nakonec jsme je našli. I počasí se umoudřilo. Skály tam byly pěkné, nebyly moc vysoké, velmi dobré a velké chyty a stupy. Vyšli jsme i na vrchol jedné skály, kde jsme po dlouhém pochodu si na chvíli sedli a dokonce i slunce na chvíli vysvítlo.

Po návratu se od kluků dozvídám, že lezli několik né/ značených boulderu, kde stojí za zmíňku silovější 6B+ přes dírky, tupá hrana 6A+ a nakonec nejpěknější boulder dne technická ladička za 6A. Nakonec během boulderování oschly i skály, takže se Venca na rozlez nacpal do komínu Podzimní spáry za 5+ a při návratuho spatříme jak bojuje v cestě Nyplovka 7-, kterou nakonec ( s přecvaknutou první expreskou) úspěšně dolezl. Gintr se Žabou zkoušejí na druhém konci a po velkém vypětí nakonec dolézá pouze Žaba , Gintr snad příště. Je večer a hurá do motorestu, protože všichni už máme hlad.

Pondělní sváteční ráno bylo hezké nepršelo nebyla ani zima ani teplo ideál jít lézt. Chlapci si poněkud déle pospali a tak jsem se s Lukášem sám vidal ke skalám. Zahájil to Lukes a natáhl si takový pěkný kominek z názvem Normálka za 3. Pro něho to bylo teda normálka byla lehká dokonce si i něco málo dojistil no a když úspěšně dolezl tak mě zhora dobral a já byl nahoře raz dva. Kluci mezitím přišli a začali také lézt Další cesta byla Jarcovská za 6. Tady jsem o něco déle čekal než dolezl nahoru, protože byl zde jeden náročnější krok a ktomu delší odlez pod sebou. Nakonec dolezl a já šupal za ním a cesta to byla opravdu dost dobrá. Zkoušel jsem tahat cestu s názvem Puklina za 5. Začátek byl skvělý cvakl jsem všechny presa a nakonci byl jeden krok, který sice nebyl těžký po kterém už byl vrchol, ale nedal jsem ho, protože jsem se bál delšího odlezu. Messner si ještě dal cestu Žlábek za 6- a já dolezl za ním. A co ostatní lezli. Žaba tahal na rozlez a natáhl si Puklinu za 5 Venca na druhého. Pak tahal cestu Hanička za 7, kde vypadnul, ale dolezl. Venca taky tahal a taky vypadnul. Gintr tuhle cestu lezl na druhém asi byla to jeho jediná. Další jejich cesta byla Superposlední za 7. Tady Venca u druhého jištění nenašel řešení a zavěsil pytel. Žaba tuhle cestu raději nezkoušel. Na závěr dne si Žaba natáhl Jarcovskou za 6, kterou Venca za ním dolezl a která se jim fakt moc líbila.

A jaké to tentokrát bylo opět to bylo krásné.

FOTO ZDE

6 komentářů: „Helfštýn-Lidečko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..