Lanovka na dětském dnu v Javorníku 2018

lanovka dojezdSobota 2. června 2018 se probudila do těžkých mraků nacucaných vodou. Během dopoledne se strhla průtrž. V hlavě se začaly honit otázky: „Bude lít i odpoledne? Přesune se dětský den na jiný termín? Kde budeme sušit lana?“ V poledne déšť ustal a pod zamračeným nebem jsme se vyzvedli materiál.

V zahradě Karla Ditterse z Dittersdorfu jsme jako rozcvičku za pomocí lan pomohli postavit zpět na nohy pódium, se kterým si pohrál vítr. Pak šlo vše jako na drátkách. Lanovka byla postavena v rekordním čase. Odvážný testovací jezdec ji projel. Vyskákal. Ještě jednou se pošponovalo. Otestovalo.

Rázem se nám u nástupu lanovky utvořila fronta dětí a rozjel se propracovaný systém: Obléct na dítě sedák, přilbu. … Překontrolovat. … Přemluvit nahoře bojácné dítě ke svezení. … Dobrzdit. Sundat z lanovky. … Odstrojit navrátilce. Takto bez přestávky v jednom kuse asi 5 hodin.

Radost nám dělaly dětské úsměvy a lidé, kteří respektovali zábrany a nenechali se trefit dítětem letícím po lanovce nebo brzdícím lanem. Díky všem členům HO Rychleby, kteří se na lanovce podíleli.  Rádi děláme dětem radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Could create table version :No database selected