BoulderingDeníček

Boulder Cup 2018

Rok s rokem se opět sešel a oblíbený Bouldr Cup se opět uskutečnil v naši javornické tělocvičně za mimořádného zájmu. Závody se uskutečnili minulou sobotu 10.  února 2018 už ve zmíněné javornické sportovní hale. Tentokrát byl o tento krásný sport mimořádný zájem, protože podle startovní listiny ze všech kategorii bylo přihlášeno 55 závodníku. A jak to vše probíhalo. Po za registrování a zaplacení simbolického poplatku jestli to tak můžu nazvat se každý mohl schutí vrhnout na všech 25 boldru, které byly postaveny jen a jen pro tyhle závody. Cesty byly postaveny od nejlehčích až po nejtěší a tak všichni si mohli přijít na své. Nejlépe však zdolat všechny, protože to byl předpoklad dostat se na přední příčky ve všech kategorii chlapců, dívek, žen a mužů. Atmosféra byla fantastická, protože všíchni k sobě byli tolerantní a féroví jak jsem si všímal kolem sebe, protože kolikrát byla i fronta na tu či onu cestu jak nás tam závodilo v tak hojném počtu. Navzájem jsme si fandili i pomáhali jako např. těm nejmenším aby se jim taky podařilo překonat pár cest a měli tak radost takže opravdu z mého pohledu jak jsem měl požnost pozorovat fér play tak jak to ve sportu má být a to si myslím, že je ze všeho nejcenější. A kdo se teda umístil na stupnich vítězu. Chlapci 1. Ondřej Stránský, 2. Patrik Mencner, 3. Ondřej Migal. Dívky na 1. místě Malgorzata Kurek, 2. Klára Kroupová, 3.Barbora Vaňková. Chlapy 1. Cyril Koníček, 2. Jan Nováček, 3.Martin Gotthard. ženy 1. Markéta Kopecká, 2. Iva Senčáková, 3. Barča Hynková. Tak to byli závodníci, kteří v tomhle ročníku byli nejlepší a budem se těšit na další ročník, kde jak věřím se zase sejdem v hojném počtu. Všem bych chtěl touhle cestou poděkovat za účast, dík taky patří sponzorům a podporovatelům, ale velký dík patří všem kteří se podíleli na přípravě a stavění všech cest hlavně tedy Štěpánovi, který jak mi určitě dáte za pravdu tyhle krásné cesty téměř všechny postavil. Marianovi, Frantovi, Vaškovi a Lomimu jím za organizaci během závodu.