Horské lezení

Brnčálkobraní neb opět na místě činu

Tentokrát ve dvou úderkách – Žaba s Wencou und Messner s Pepem.

Prvý den rozhýbání údů javornické dvojky na žeruchovské klasice „Cesta cez knihu (V)“,  kde lidí jak sviňa aneb tatranský Václavák – ukázka vrcholné metodiky kolem lezoucích starých vlků od kterých jsme se radši nic nepřiučili. Jinač cesta pěkná rychlá pevný štandy a oproti vlkům jsme se to rozhodli vybušit až na vrchol, kde na nás čekal náš oblíbený George Křovosad a přitom jsme si zavzpomínali na Stetind.

IMG_1521

Lukes s Pepou zatím posílájí zdravici a svačinu z protější strany M. Kežmaru – štreka „Biely pás (V+)“. Pár délek a vzhůru dolů germánským žebřem, vzpruha v plesu a rychle zpět na základnu Šariš. Noc v kajutách nad centrálou.

 IMG_1501

Na druhý den volí Lukes s hlavním vidnavským fajrmanem klasiku na Kežmarák „Weberovka (VI)“. Odchod za svítání, ale u nástupu vidno, že už se  lajnou sune trojka lezců. No nic, improvizace – odbočka do Hrany Weberovky. Morálový odlez a nemožnost štandu je ale vrací traversem zpět do Weberovky. To kvitují, trasa vede zřetelným koutokomínem, štandy na nýtech. Po deseti délkách na německém žebříku to už časově nevypadá na vrchol štítu. Strategický ústup – slaňování terénu, kde se dá jít, scházení, kde se nedá, sněhový sjezd, řetězy, pleso. V táboře s koniferkou a pěnomoky očekávájí příchod borců kdesi z Kolového štítu.

IMG_1512

Borci neboli statní mládenci vyrazili brzo ráno po pořádné snídani a odpočinku na Kolový štít, který je prej lezecky vyhledávané a lákavé místo (nikdo tam nelezl a ani se tomu už nedivím). Vybrali jsme cestu  „Stredom Šádek – Zlatník (V, V+)“,  6 délek se podle průvodce leze 2 hodinky, údernému týmu však trvaly 3 délky „jen“ 3 hoďky (kde asi byla chybička?). Po několika morálovečkách (traverz ve druhé délce bez možnosti založení po rezavých skobách) a bloudění jsme to na konci 3 délky kvůli času a únavě otočili dolů a slanili si to. V podvečer jsme se došourali k chatě na vytouženou žranici.  V noci nás jen překvapil bordel místních výpitků,….čo sú tam doma.

IMG_1538

V neděli největší hic, ale někteří „blázni“ si ještě dodělávají těla na bouldrovém šutru u Zel. plesa a někteří se dobrovolně nechávají ukusovat mouchama (a dělají že spí). Více fotek zde.

Pučas vyšel, nadšení nechybělo, tak zase někdy.

Berg…

M, W, P, Ž

Jeden myslel na “Brnčálkobraní neb opět na místě činu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..