Deníček

Běh na Králický Sněžník

V sobotu ráno za deštivého počasí jsem vyjel autem do Javora pro Petra a vyrazili jsme do Dolní Moravy, kde se už letos konal 13. ročník v běhu na Králický Sněžník. Když jsme přijeli na místo, počasí se umoudřilo, bylo polojasno nebylo tak teplo jak v posledních dnech no prostě ideální podmínky na běh.Hned jak jsme si vyzvedli startovní čísla a připravili se na závod, potkali jsme Hanku Stružkovou s Davidem, který absolvoval taky tenhle běh a to už podruhé. Start byl v 11.hodin a protože jsme přijeli s předstihem měli jsme tedy i čas se jít kousek proběhnout po trase po které poběžíme. Když jsme se trošku proběhli, přesunuli jsme se pomalu na start. Uderem 11.hodiny zazněl onen výstřel, který odstartoval tenhle závod.

Peťa vyběhl jako první a intenzivně se rval dopředu, já jako druhý a David těsně za mnou. Běželi jsme tedy do vrchu po cestě kolem luk a sjezdovky pak kousek po louce a do lesa. V tomhle úseku jsem ještě v dáli než se celý proud závodníku roztrhal zahlédl  Petra, ale než jsem vstoupil do lesa byl už kdo ví kde. I David mě po chvíli předběhl a já už zůstal v davu sám.

Ze začátku jsem běžel pomaleji než jsem se rozdýchal a rozhýbal abych jak se říká hned ze startu nepřestřelil a postupně jsem podle terénu zrychloval nebo i zpomalil zkrátka tak abych celý závod zvládl. Terén byl ze začátku velmi dobrý, byly pěkné rovinky, mírné stoupání a následně i se běhy. Při jednom prudkém se běhu následovala ostrá levotočivá zatáčka přes dřevěný most, který byl mokrý a kde se mi šmikla noha a málem jsem spadl. Naštěstí to dobře dopadlo a mohl jsem tak v pohodě pokračovat dál.

Bylo velmi povzbuzující, že každý kylometr byl značený a mohli jsme tak vidět jak daleko je to do cíle aspoň u mě to platilo rozdělit si síly abych to uběhl. Na osmém km. bylo první a jediné občerstvovací místo, kde jsem se na chvíli zastavil a vydechl a napil se. Říkal jsem si, že čas mám zatím dobrý, běželo se mi dobře a jak jsem se už zmiňoval terén byl zatím velmi dobrý na to, že je to běh do vrchu. Jen co jsem se vydýchal, koukl jsem dopředu na cestu, kde poběžím a hned mě přešel humor když jsem vyděl ten zákeřný kopec a věděl jsem, že mě čeká ještě 5. km a že teť to teprve začne. Není se čemu divit muselo to přijít když v popisu, kdy jsem se rozhodoval jestli do toho půjdu psali, že se jedná o velké převýšení.

jura_Sneznik

Vystartoval jsem tedy do kopce, chvíli jsem ještě běžel stejným tempem jako do posud, ale postupně čím dál méně. Častěji jsem šel, ale snažil jsem se i chvílemi běžet. Na konci cesty se zdálo, že to bude lepší, ale zmílil jsem se. Čekal mě další pruťas, kde terén byl velmi kamenitý s proplétajícími kořeny od stromu. Kopec neměl konce a velmi se mi cesta táhla někteří mě předběhli a zněkterýma jsem se stále držel v kontaktu. Naštěstí kousek byla vrstevnice, kde jsem mohl trošku běžet i sebevědomí se mi trošku zvedlo. Hned jak jsem doběhl k chatě, která se objevila po mé pravici opět začal další zákeřný kopec, ale já stále bojoval a rychlým tempem jsem šlapal až na samý vrchol. Čekali mě asi necelé dva km. do cíle když jsem se střetl s Petrem jak běží dolů pozdravili jsme se povzbudil mě a pokračovali jsme dál. Za chvíli jsem konečně došel na ten slavný Králický Sněžník na který jsem se tak těšil, protože  jsem tam ještě nikdy nebyl. Střetl jsem se tam s Davidem, který doběhl chvilku přede mnou. Velmi se mi tam líbilo byl zde famozní pohled na krajinu. Dlouho jsme se tam ale nezdržovali, protože byla velká zima tak jsme vyrazili zpátky dolů. Oba dva jsme se cestou dolů vydýchali, pokecali a kousek před občerstvovací stanici jsme běželi dolů, kde na nás čekal Petr a kde autobus svážel závodníky až do Dolní Moravy.

Mi jsme ale nejeli autobusem a sešli jsme dolů i chvílemi běželi a cestou nám šla na proti Hanka s Kočárem a se psi a společně jsme došli dolů. Zbývající den jsme trávili u dobrého oběda, vyhlášení výsledku a tomboly a odjeli domů.

A jaké to tedy tentokrát bylo byl to famozní závod, který se mi velmi líbil myslím, že jsem to zvládl velice dobře, protože ze začátku jsem měl trošku obavu jestli to uběhnu.

3 komentáře: „Běh na Králický Sněžník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..