Deníček

Bobr Cup 2012

V sobotu jsme se vydali do Litovle na závody,které jsou každoročně touto dobou.Byl to můj druhý závod,na který jsem se velmi těšil.A o jaký závod vůbec šlo.Každý tým musel mít tři členy pro běh na 15. km,jízdu na kole na 25. km a sjezd kánoe na 6. km.

Jeli jsme Mirovým tranzitem a tak jak to někdy bývá vyjeli jsme se  spožděním,ale Mira je velmi dobrý šofér ztrátu dohnal a přijeli jsme včas.Měli jsme tak čas se nachystat a zajít si pro startovní čísla.Čas se krátil a úderem dvanácté hodiny zazněl onen výstřel,který odstartoval další ročník tohoto závodu.V to chvíli vystartovalo 282 běžců na trať dlouhou 15. km.Tuhle zahajovací disciplínu jsem tak jako vloni tak i letos běžel i já společně s Pítrem a s Lomim.Pítr jakožto z nás nejzkušenější byl vepředu a já s Lomim mu byli chvíli v patách.Jak jsme překonali první brod a utíkali kolem řeky postupně se nám Pítr ztrácel a po chvíli ho už nebylo.O něco déle jsem před sebou viděl Lomiho,ale i ten se za chvíli ztratil.Celý řetěz závodníku se postupně trhal a každý běžel podle sebe.Ze začátku jsem běžel tak abych to moc nepřestřelil, abych měl dost sil na závěrečný finiš a to se vyplatilo.V návaznosti na terén jsem chvíli běžel pomaleji,chvíli rychleji a tím,že jsem se snažil si síly  rozdělit měl jsem tak dost sil abych pár kilometrů před cílem mohl i zrychlovat a to se vyplatilo.Věděl jsem,že už mě čeká pár rovinek než budou zahrádky a pak cíl tak jsem začal zrychlovat a dobojoval jsem to zdárně až do cíle.Zde jsem předal štafetový kolík Lukášovi,který už  netrpělivě na mě čekal,aby mohl vyrazit na kole na trasu dlouhou 15. km.Pavel už pár minut byl na trati,protože Pítr pochopitelně doběhl z nás jako první. Lomi byl už také v cíli a předal štafetový kolík svému týmu,který ovšem jsem neznal tak ho nemůžu jmenovat.Než budu pokračovat dál vrátím se ještě ke svému běhu.Počasí nám přálo nebylo moc teplo a měl jsem ůž něco naběháno z různých závodu,tak se mi běhalo velmi dobře.Vůbec jsem se nezastavoval,kromě jednoho kopečku,který jsem vyšel byl na mě poněkud prudký.Když kluci dojeli do cíle, předali štafetový kolík poslednímu z týmu a to byl sjezd na kánoji na 6.km,kterou absolvoval Mira s Vencou.A jak to vše dopadlo.Odpoledne už byli známe celkové výsledky.Drtiči Jaguáři 167.místo s celkovým časem 3.04.57 a Maybe Dead 177.místo s celkovým časem 3.06.49.Než jsme odjeli domů, něco jsme pojedli a každý vypili pár kousku litovelského moku chvíli poseděli, spočli a odjeli domů.Co říci na závěr.opět to bylo krásné příští rok jedem zas.