DeníčekHorské lezení

Norsko

photo_iconZdar

tak jsem se odhodlal něco krátkého sepsat o našem výletě do Norska 🙂

Cesta z Javora a zpět v pohodě. První zastávka byly bouldry u Göteborku, na ostrově Tjorn. Tam se něco vylezlo ale  já jsem to neviděl  (ale viděl). Klasa bouldrů neznámá, protože průvodce byl víc zmatenej než my všichni dohromady.

Pak jsme několik dnů cestovali na Lofoty, kde jsme se konečně vyřádili s tím lezením. Pěkně ze začátku bouldry, pak norování (prolízání pobřeží mezi budrama). Pak jsme se rozlezli na krátkych cestách asi 12m s prekérnou obtížností 3-5 (ta obtížnost byla v přístupu ke skále 😀 ). Pak zase bouldry (nebyly označené ale byly krásné).

Hlavní lezba začala cestou Mygga za 5+ (mygga je komár a bylo jich tam jak nasr….). Vylezli jsme první délku, hned jsme se ve stěně ztratili a radši jsme slanili a utekli pryč! Další hodnotný výkon byla cesta přímo nad kempem, taky za 5+ která měla 4 délky a 110 m. Tam jsem nezabloudil a vylezli jsme to na pohodičku a taky z té cesty máme vklíněnce na nástěnku (nástěnka bude?). Další prásk byla cesta vedle „Borůvek“ za 5 se 7 délkami a 236m. To byla ta správná pohodička, aj jsem měl v jedné délce prvovýstup, protože jsem zase trochu zabloudil :-). Poslední lezbu natáhl Messner nad městem Svolvaer. Skalka s takovými pěknými dvěma zuby na vrcholu, cesta za 5+ délka asi 128m s 5 délkami (messner pouze se 4 délky).

Toš to je z lezby na Lofotech vše.  Jo a abych nezapomněl tak jsme to řádně prokládali bouldry, chytáním ryb, focením, kocháním, vařbou a zevlingem (což bylo krásné).

Po lezení jsme vyrazili omrknout Stetind, na který jsme potom se Žabou vystoupili normálkou (pěšo jen v jednom místě bylo lezení za 5 v délce 10 m). No pak následoval trek v národním parku Ovre Dividal. Odtud nás vyhnala povodeň a jako zpestření povodně byla záchrana důchodců, kteří se rozhodli přebrodit rozvodněnou říčku (nechápu!).

Díky dřívějšímu návratu z parku jsme se rozhodli dát ještě nějaké to lezení. Tak jsme fičeli na skalky do Stockholmu (ne u ale přímo ve městě), kde to nebylo krásné! Tak jsme jeli zpátky ke Göteborku na bouldry. Tam padly taky hodnotné výkony, ovšem klasa nikde nebyla označena.  Tak jsme se shodli na tom, že to co jsme vylezli bylo mezi 3a až 8c.

Toť vše ze severní lezby. Zážitků hromada ale to se vypráví pouze u pivka (Buk nebo Zourci).

Nějaké fotky jsou v galerii a brzy tu snad bude aj videjko z cesty.

Zdar za HO Rychleby: Zmutované čiko co osídlilo půlku Zěmě, Tvor který se vyvinul z kořky, Džorč křovosad a Jefry vodovod.

2 komentáře: „Norsko

  • O Javornické výpravě do Norska toho padlo již mnoho z úst účastníků. Mnoho z výpravy zachytil i norský tisk. O původně interní zprávu byl takový zájem, že norský ornitologický spolek poslal fotku s děkovným dopisem za pomoc při pozorování ptáků. Na fotografii je zachycen ornitolog-začátečník, prostě zapálený javornický mladík. Nebylo žádnou ostudou, že do kolonky zapsal místo holátka neznámého opeřence vrápence malé z řádu letounů.
    FOTO ZDE.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..